Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

ABC SEJFÓW

Tworząc kompendium wiedzy "ABC sejfów" jako Centrum Bezpieczeństwa chcemy przedstawić/wytłumaczyć czym naprawdę jest sejf, jak go wybrać i dopasować do swoich potrzeb w sposób optymalny, klarowny a przede wszystkim zrozumiały dla potencjalnego Klienta.Co przechowuje się w sejfie…?

SejfyKażdy z nas ma swoje tajemnice, skarby, pamiątki i cenne rzeczy. Czasami te cenne dla nas (ponadczasowe) są nic nie warte dla potencjalnego złodzieja bądź włamywacza. W sejfie trzyma się także dokumenty do, których trzecie osoby nie powinny mieć dostępu, np. paszporty, karty kredytowe, testamenty czy dyplomy.

Istnieją także wymogi do przechowywania różnego rodzaju produktów, np. broń – każdy posiadacz broni zgodnie z nowym rozporządzeniem musi zakupić szafę na broń co najmniej klasy S1.

Dodatkowo sejfy służą także do przechowywania rzeczy codziennego użytku – biżuteria, zegarki, metale szlachetne etc. Duże grono kolekcjonerów odpowiednio zabezpiecza swoje monety (numizmatycy), także bankierzy/brokerzy (czeki i papiery wartościowe). Mamy także grono osób, które w sejfie będą chowały własności intelektualne: rękopisy, projekty, szkice i klisze.

Sejf ma pozwolić każdemu z nas czuć się bezpiecznie, gdy udamy się np. na wakacje.Jak wybrać odpowiedni sejf?

Jak każdy produkt, sejf posiada swoją specyfikację. Jedni będą chcieli go mieć w ścianie (jest to kategoria sejfów ściennych) inni będą chcieli mieć go zamontowanego w podłodze (sejfy podłogowe) natomiast jeszcze inni w gabinecie(sejfy gabinetowe/meblowe).

Do poszczególnych kategorii dochodzą klasy sejfów od mniej skomplikowanych klasy S1 czy S2 do kas pancernych I i II klasy czy sejfów już dużo cięższych III IV.

Produkty tych klas różnią się pomiędzy sobą budową (liczbą ścianek blachy czy wypełnieniem pomiędzy ścianami sejfu). Czym wyższa klasa tym sejf będzie cięższy, jego masa będzie stosunkowo większa. Trzeba także zaznaczyć, jeżeli klasa sejfu jest większa to wymiar wewnętrzny będzie się zmniejszał – np. sejf klasy s1 zmniejszy swoją szerokość wewnętrzną w porównaniu do wymiarów zewnętrznych o 6mm, natomiast przy klasie II nawet o 250mm.

Przy wyborze sejfu trzeba o tym pamiętać. Większość sejfów czy kas pancernych mają otwory do zakotwiczenia w dnie jak i w plecach sejfu. Warto także przy wyborze swojego sejfu zapytać i doprecyzować to z doradcą.

Sejf z zamekiem szyfrowym mechanicznymDodatkową opcją jest wybór zamka do sejfu. Standardowo produkty są wyposażone w zamek kluczowy (standardowo w komplecie 2 klucze). Opcje dodatkowe to wymiana zamka kluczowego na zamek elektroniczny( z możliwością zmiany kodów dostępu) – zamek posiada zazwyczaj awaryjne podpięcie baterii -praktykowany w firmach oraz przy użytkowaniu sejfu przez kilka osób. Warto nadmienić, że przy szafach na broń czy sejfach (w swoich domach) ludzie nie lubią dodatkowo chować klucza gdyż trzeba go też odpowiednio przechowywać. Ostatnim zamkiem to zamek szyfrowo-mechaniczny jest najmniej awaryjny, natomiast dość problemowy przy obsłudze. Kierowany jest do osób które miały już styczność z takim rozwiązaniem – bądź do Klientów którzy mają w sobie ogromne pokłady spokoju i opanowania...

Z nami po bezpiecznej stronie.Kolejną kategorią zabezpieczenia wartą wzięcia przy wyborze sejfu może być ognioodporność. Standardowo certyfikowane produkty na 30 minut, 60 minut oraz 120 minut ochrony przed ogniem. Istnieje także kategoria 60 minut i 120 ochrony przed ogniem nośników danych – te sejfy posiadają inną budowę niż sejfy chroniące papier czy biżuterię. Musicie Państwo także odróżnić ochronę przed ogniem i ich certyfikat z ochroną przed kradzieżą (klasy s2-V) . Na rynku istnieją produkty które posiadają ochronę przed ogniem ale nie posiadają ochrony przed włamaniem – cena takich sejfów różni się z wiadomych przyczyn - technologicznych – naszym zdaniem to zwykłe termosy.

W naszym Centrum Bezpieczeństwa nie mamy i nie będziemy mieli takich rozwiązań.

W naszym centrum mamy także zabezpieczenia na dokumenty czy klucze znajdujące się w firmach, np. akta osobowe, szafy na dokumenty, szafy kartotekowe, szafy ognioodporne czy sejfy na klucze. Celem takich produktów jest utrzymanie porządku przy obiegu dokumentów oraz pewne ich zabezpieczenie by nie dostały się w niepowołane ręce.

Jako specjaliści posiadamy także w sprzedaży drzwi pancerne, preferowane do pomieszczeń podwyższonej ochrony – np. skarbców czy pomieszczeń gdzie są trzymane wartościowe rzeczy, np. obrazy, monety, czy po prostu przedmioty o znacznej wartości.

W naszych kategoriach znajdują się sejfy ekskluzywne, preferowane do Gabinetów Prezesów czy salonów samochodowych. Charakteryzują się one podwyższonym standardem wykonania (np. obszyciem skórą czy podświetleniami wewnątrz, wyłożeniem materiałem na półkach etc.)

Warto także nadmienić, że jako centrum bezpieczeństwa mamy możliwości zrealizowania indywidualnych potrzeb Klienta (od wymiarów, po specyfikację produktową jak i logistyczną)Gdzie powinien stać sejf?

Tutaj odpowiedź jest bardzo indywidualna. Jedni będą chcieli go schować ukryć w garderobie czy w komandorze. Niektórzy będą mieli sejfy widoczne w swoich salonach, gabinetach, jeszcze inni będą posiadali sejfy w ścianach czy podłodze.

My jako specjaliści proponujemy kierować się zdrowym rozsądkiem, wiadomo że pieniądze lubią ciszę. Czym mniej osób o takim przedmiocie wie tym lepiej. Wiadomo, że nie uniknie się w niektórych przypadkach pokazania szafy/sejfu ,np. wizyta dzielnicowego w kwestii przechowywania broni, lecz w przypadkach gdzie nie ma takiej potrzeby proponujemy zachować dyskrecję.

Jako specjaliści z doświadczeniem uważamy, że sejfy powinny być zakotwione.

Jest to kolejne zabezpieczenie przed potencjalnym włamywaczem.Wartości przechowywania w sejfie zgodnie z rozporządzeniem (wartości pieniężne)

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,29,179,1430,,20160606,rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-z.html

Moi Drodzy musicie pamiętać, że warto kierować się rozporządzeniem gdyż jego zawartość pozwala na negocjację przy ubezpieczeniu sejfu z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Kupując taki produkt warto się nad tym zastanowić.Dostawa oraz logistyka

Tego rodzaje produkty powinny zostać przekazane w sposób nie budzący jakichkolwiek podejrzeń i zastrzeżeń. Jako centrum bezpieczeństwa dbamy o to, aby kasy były zapakowane w sposób dyskretny. Warto także przy rozmowach ze sprzedawcą upewnić się i dopytać o szczegóły aby dostawa, ewentualny montaż oraz sposób opakowania spełniały Wasze oczekiwania. Należy także pamiętać, że realizacja zamówienia na sejf może trwać od 2 do 4 tygodni natomiast zamówienia indywidualne to czasem termin nawet do 6 tygodni. Bywa również tak, że sejfy znajdują się na magazynie co skraca termin realizacji do kilku dni.

Posiadamy w swojej ofercie 2500 modelu sejfów, kas pancernych czy szaf na dokumenty.Paweł i Mariusz

FabrykaSejfow.pl

Z nami po bezpiecznej stronie.